top of page
Farmaceut
REZERVACE eReceptu
REZERVACE eRECEPTU

Pokud máte eRecept, můžete si léky pohodlně zarezervovat prostřednictvím níže uvedeného formuláře.  Stačí zadat Vaše kontaktní informace a 12 místný kód eReceptu. My Vám léky připravíme a jakmile budou k dispozici v lékárně, napíšeme Vám email s výzvou k odběru.

Potřebujete poradit s on-line rezervací eReceptu?

 

Kontaktujte nás na telefonním čísle 223 000 896 

Po - ST  7 - 19, ČT - PÁ 7 -13.

erecept.png
PLATNOST eRECEPTU

Dobu platnosti receptů změnila k 1. 1. 2020 nová vyhláška č. 329/2019 Sb., o předepisování léčivých přípravků při poskytování zdravotních služeb.

Platnost receptu je 14 kalendářních dnů počínaje dnem následujícím po dni vystavení, neurčí-li předepisující lékař jinak. Může na receptu uvést i jinou dobu platnosti (například 1 měsíc atd.), nejdéle ale 1 rok. Nově i recept na antibiotika a antimikrobiální chemoterapeutika platí 14 dnů. Recept vystavený lékařskou pohotovostní službou nebo pohotovostní službou v oboru zubního lékařství platí 1 den. Na něj si léky musíte vyzvednout nejdéle do konce prvního kalendářního dne následujícího po dni jeho vystavení.

 

Takzvaný opakovací recept, tedy recept s předepsaným léčivým přípravkem, jehož výdej se má několikrát opakovat, platí počínaje následujícím dnem po dni jeho vystavení 6 měsíců, nestanoví-li předepisující lékař jinak, nejdéle však 1 rok. Lékař uvádí na takovém receptu datum vystavení, pokyn k opakování výdeje (většinou latinským výrazem repetatur) a číslicí i slovy údaj o celkovém počtu výdejů. Bez těchto údajů není opakování výdeje možné.

 

Pokud by nebyl v lékárně k dispozici předepsaný počet balení léčivého přípravku (a ani nemůže být urychleně obstarán), může farmaceut na základě požadavku zaslaného do systému eRecept prodloužit dobu platnosti elektronického receptu až o 14 kalendářních dnů.

bottom of page